Служителите от „ Пожарна безопасност и защита на населението, проведоха образователна
беседа и демонстрация по безопасност с учениците от начален етап на СУ “Св. Паисий
Хилендарски“. Подобни беседи не са просто демонстрации – те са важна част от възпитанието
на децата в отговорност, дисциплина и готовност за действие в рискови ситуации. Заместник-
директорът на начален етап, д-р Цветана Димитрова, демонстрира правилното използване и
работата с пожарогасител. Тази практическа част предизвика голям интерес и даде ценни
знания не само на педагогическия екип, но и на учениците, които наблюдаваха с внимание и
любопитство.
Срещите между деца и пожарникари винаги носят особена емоция, която оставя трайни
впечатления. Събитието завърши с благодарности от ръководството на училището към
служителите на пожарната и служителите от програма „ Детско полицейско управление“ за
тяхната отдаденост и професионализъм.


