С много емоции, аплодисменти и празнично настроение СУ „Св. Паисий Хилендарски“ – гр. Пловдив изпрати своите абитуриенти от Випуск 2026! Училищният двор бе изпълнен с балони, усмивки и сълзи от вълнение, а празничната атмосфера бе допълнена от прекрасните изпълнения на нашата училищна музикална група, които ни припомниха любими песни за училището и приятелството. ![]()
![]()
С бурни аплодисменти, с шампанско и цветен дим бяха посрещнати героите на деня. За последен път чуха училищния звънец:
XII А клас – профил „Графичен дизайн“, с класен ръководител г-жа Таня Танева-Гарабедян; ![]()
![]()
XII Б клас – профил „Природни науки“, с класен ръководител г-жа Божана Панчева; ![]()
![]()
XII В клас – профил „Софтуерни и хардуерни науки“, с класен ръководител г-н Стоян Хаджиев. ![]()
![]()
Един от най-тържествените моменти бе ритуалът по предаване на училищното знаме – символ на честта, традициите и Паисиевия дух. Знаменната група на дванадесетокласниците предаде светинята на своите наследници от XI клас с обещание то да бъде пазено чисто и достойно.
С вълнуващо приветствие към зрелостниците се обърна директорът на училището, д-р Ирена Душкова. Тя им пожела да бъдат достойни хора, да следват мечтите си, с младежки устрем, плам и вдъхновение да преодоляват дръзко и уверено препятствията, които ще срещнат по пътя си.
След емоционалното слово от името на завършващите, училищният двор се превърна в сцена на българската традиция. Празникът завърши с дълго, пищно и кръшно традиционно хоро, на което се хвана цялата училищна общност – ученици, учители и родители! ![]()
![]()
Скъпи абитуриенти,
Благодарим Ви за споделените години, за успехите и за емоциите! Благодарим Ви, че със своя талант, труд и активност допринесохте за авторитета и доброто име на СУ „Св. Паисий Хилендарски“. Пожелаваме Ви попътен вятър, смелост и увереност по пътя напред!
На добър час, Випуск 2026! ![]()
![]()







