ИЗПРАЩАНЕ НА ВИПУСК 2026 – ПРАЗНИК НА БЛАГОДАРНОСТТА И НОВОТО НАЧАЛО!

С много емоции, аплодисменти и празнично настроение СУ „Св. Паисий Хилендарски“ – гр. Пловдив изпрати своите абитуриенти от Випуск 2026! Училищният двор бе изпълнен с балони, усмивки и сълзи от вълнение, а празничната атмосфера бе допълнена от прекрасните изпълнения на нашата училищна музикална група, които ни припомниха любими песни за училището и приятелството. 🎶🎸

🎉 С бурни аплодисменти, с шампанско и цветен дим бяха посрещнати героите на деня. За последен път чуха училищния звънец:

XII А клас – профил „Графичен дизайн“, с класен ръководител г-жа Таня Танева-Гарабедян; 👩‍🎨🎨

XII Б клас – профил „Природни науки“, с класен ръководител г-жа Божана Панчева; 🧬🔬

XII В клас – профил „Софтуерни и хардуерни науки“, с класен ръководител г-н Стоян Хаджиев. 💻⚙️

Един от най-тържествените моменти бе ритуалът по предаване на училищното знаме – символ на честта, традициите и Паисиевия дух. Знаменната група на дванадесетокласниците предаде светинята на своите наследници от XI клас с обещание то да бъде пазено чисто и достойно.

❤️ С вълнуващо приветствие към зрелостниците се обърна директорът на училището, д-р Ирена Душкова. Тя им пожела да бъдат достойни хора, да следват мечтите си, с младежки устрем, плам и вдъхновение да преодоляват дръзко и уверено препятствията, които ще срещнат по пътя си.

След емоционалното слово от името на завършващите, училищният двор се превърна в сцена на българската традиция. Празникът завърши с дълго, пищно и кръшно традиционно хоро, на което се хвана цялата училищна общност – ученици, учители и родители! 🇧🇬✨

✨ Скъпи абитуриенти,

Благодарим Ви за споделените години, за успехите и за емоциите! Благодарим Ви, че със своя талант, труд и активност допринесохте за авторитета и доброто име на СУ „Св. Паисий Хилендарски“. Пожелаваме Ви попътен вятър, смелост и увереност по пътя напред!

👉 На добър час, Випуск 2026! 🎓🌟